W niedzielne popołudnie 11 lutego odbył się 63 Dolnośląski Konkurs Recytatorski dla szkół gimnazjalnych i klas VII szkół podstawowych.

Organizatorzy już od lat starają się, aby forma gminnych eliminacji konkursu poetyckiego różniła się od szkolnego etapu przesłuchania kandydatów. Dlatego wśród zaproszonych na spotkanie – obok uczestników i nauczycieli – znaleźli się także rodzice, znajomi oraz mieszkańcy gminy Kobierzyce. Kobierzyckie święto poezji to wspaniała okazja, by spotkać się w ośrodku kultury i wysłuchać recytacji.

Uczestników konkursu oraz wszystkich przybyłych powitały: Maria Bokun, dyrektorka  Kobierzyckiego Ośrodka Kultury oraz Anna Wilisowska, kierowniczka Referatu Edukacji, Kultury i Sportu UG Kobierzyce. Zmagania młodych recytatorów i piosenkarzy oceniało jury w składzie: Bożena Bordnik, Ewa Gacek, Tomasz Bykowski.

Obrady jury nie należały do najłatwiejszych, ponieważ poziom tegorocznych prezentacji był naprawdę wysoki. Wśród najlepszych recytatorów i wykonawców prezentujących poezję śpiewaną wyłoniono laureatów. Do etapu powiatowego 63 Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego jury wytypowało: Katarzynę Adamczyk, Annę Kulczycką, Kornelię Mikę oraz Zuzannę Iwańską. Finalistom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Anita Kruczykowska

RECYTACJA POEZJA ŚPIEWANA
I MIEJSCE – Katarzyna Adamczyk I MIEJSCE – Kornelia Mika
II MIEJSCE – Piotr Skrzyński II MIEJSCE – Zuzanna Iwańska
III MIEJSCE – Anna Kulczycka III MIEJSCE – Milena Sikora
WYRÓŻNIENIA
I – Joanna Zdeb I – Natalia Bednarczyk
II – Marcel Złotogórski II – Amelia Lipska
III – Kornelia Kiczmachowska III – Zuzanna Wnuk