W piątek 22 lutego 2019 r. w ramach kobierzyckiego święta poezji odbył się 64. Dolnośląski Konkurs Recytatorski Szkół Gimnazjalnych i klas VII-VIII Szkół Podstawowych.

Organizatorzy już od lat starają się, aby forma gminnych eliminacji konkursu poetyckiego różniła się od szkolnego etapu przesłuchania kandydatów. Dlatego wśród zaproszonych na spotkanie – obok uczestników i nauczycieli – znaleźli się także rodzice i znajomi. Kobierzyckie święto poezji to wspaniała okazja, by spotkać się w ośrodku kultury i wysłuchać recytacji.

Uczestników konkursu oraz wszystkich przybyłych powitała Maria Bokun – dyrektorka Kobierzyckiego Ośrodka Kultury. Zmagania młodych recytatorów i piosenkarzy oceniało jury w składzie: Bożena Bordnik, Ewa Gacek i Tomasz Bykowski.

Obrady jury nie należały do najłatwiejszych. Młodzi recytatorzy zaprezentowali bardzo zróżnicowany poziom przygotowania repertuaru, jednak większość uczestników stanęła na wysokości zadania. Wśród najlepszych recytatorów i wykonawców prezentujących poezję śpiewaną wyłoniono laureatów. Do etapu powiatowego 64. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego jury wytypowało w kategorii recytacja – Gabrielę Gumny, w kategorii poezja śpiewana – Shadię Alkhatib i Julię Szwiec.