Muzyka łączy pokolenia, łagodzi obyczaje. W Święto Trzech Króli, Hala Sportowo-Widowiskowa w Kobierzycach rozbrzmiała dźwiękami kolęd i pastorałek, a wszystko to za sprawą pierwszego w 2018 roku wydarzenia kulturalnego, koncertu Hej kolęda, kolęda! Koncert rozpoczął się debiutanckim występem Orkiestry Dętej Kobierzyckiego Ośrodka Kultury, która jest nową sekcją muzyczną, funkcjonującą od września 2017 roku, a jej skład stanowią pasjonaci muzyki.

Do wspólnego kolędowania zaprosili przedstawiciele władz gminy Kobierzyce – wójt Ryszard Pacholik i przewodnicząca Rady Gminy Elżbieta Regulska, dyrektorka Kobierzyckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Maja Muszyńska oraz dyrektorka Kobierzyckiego Ośrodka Kultury  Maria Bokun. Wszystkim gościom złożono życzenia noworoczne. Dyrektor KOK przypomniała publiczności, że w 2018 roku obchodzimy 200-lecie kolędy Cicha Noc, którą następnie wspólnie odśpiewano.

Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się uczniowie SP im. Polskich Odkrywców i Podróżników w Kobierzycach, którzy zabrali naszą publiczność do Betlejem. W przedstawieniu jasełkowym nie zabrakło anielskiego chóru, pastuszków, Józefa i Maryi z Dzieciątkiem, Heroda, diabła oraz Trzech Króli. Przygotowanie tak ambitnego przedstawienia wymagało wkładu ogromu pracy i zaangażowania, dlatego wyrazy uznania należą się zarówno uczniom, jak i nauczycielom, którzy wspólnie pracowali na wyjątkowy efekt przedstawienia.

Wystąpili również z KOK: zespół Jagódki, grupa młodszych wokalistek, Reprezentacyjny Chór Dziecięcy KOK (sekcja z Kobierzyc, Bielan Wrocławskich oraz Wysokiej), chór Diament, starsza grupa wokalna, czyli zespół No Name.

Podsumowaniem kobierzyckiego kolędowania był wspaniały koncert zespołu muzyki polskiej Mokosza, który na co dzień funkcjonuje w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich (kier. art. Piotr Leroch).

Dla gości, którzy przyszli wspólnie kolędować z Kobierzyckim Ośrodkiem Kultury, przygotowano słodki poczęstunek.

Anita Kruczykowska