OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jak co roku dzieci zamieszkałe na terenie gminy Kobierzyce mogły aktywnie spędzać ferie dzięki ofercie warsztatowo-rekreacyjnej przygotowanej i zorganizowanej przez KOK. Pierwszy tydzień odbywał się stacjonarnie na warsztatach w ośrodku kultury, wycieczkach i rekreacji w obiekcie KOSiR-u.

Na pierwszy tydzień przyjęto 90 uczestników w wieku 7 – 12 lat. Pierwsze dwa dni ferii dzieci spędziły na zajęciach warsztatowych i rekreacji. W tym roku zaproponowano zajęcia z robotyki – lego, plastyki, ceramiki i małego chemika. Na warsztatach plastycznych robiono z filcu sowy, które zawieszono na firmowej smyczy KOK. Były również warsztaty rękodzielnictwa, podczas których wykonywano dekoracje do zawieszenia z wykorzystaniem sznurka jutowego i taśmy jutowej z dodatkami naturalnymi. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia małego chemika. Wytwarzano lampę lawę, tzw. slime, magiczny śnieg a nawet wyczarowano tęczę w probówce!
Z kolei na warsztatach w pracowni ceramicznej dzieci malowały przygotowane wcześniej dwa kształty z gliny – niedźwiedzia i pingwina, które następnie zostały wypalone w piecu oraz przymocowano do nich magnesy. Lepiły również z gliny makiety miasta przyszłości. Robotyka z kolei rozwijała umiejętności projektowe różnych obiektów stworzonych z klocków lego. Odbyło się również szkolenie z zakresu pierwszej pomocy.
Popołudniem dzieci szły pohasać do hali KOSiR-u. Była piłka nożna, uni hokej, strzelanie z łuku, piłki dmuchane do skakania, szczudła, piłki miękkie, chusta klanzy, dmuchane zamki – jednym słowem rekreacja, sport i zabawa. Odbyły się również trzy wycieczki: do Loopy’s World w Bielanach Wrocławskich, na kręgle w Sky Tower we Wrocławiu  i do Bobolandii. Dzieci miały zapewnioną fachową opiekę wychowawców i medyczną oraz dwa posiłki dziennie. Kierownikiem pierwszego tygodnia ferii była Katarzyna Giebel.

Grupa dzieci na hali sportowej układa piankowe patyki