W sobotę 22 września 2018 roku w Bielanach Wrocławskich odbyła się VIII już edycja Festiwalu Czterech Żywiołów. Jest to święto pięciu gmin integrujące sąsiadujące ze sobą wspólnoty samorządowe: Siechnice, Domaniów, Kąty Wrocławskie, Żórawinę i Kobierzyce. Jak co roku podczas festiwalu odbywa się przegląd dorobku artystycznego i kulturalnego gmin współpracujących w ramach Lokalnej Grupy Działania Lider A4.
Program artystyczny tegorocznej edycji festiwalu rozpoczął się prezentacją młodych wokalistek z Kobierzyckiego Ośrodka Kultury. Na scenie zaprezentowały się solistki Liwia Trzósło i Kamila Kuriata, a także zespół No Name, którego skład stanowią Marcela Dul, Zuzanna Iwańska, Milena Sikora i Kornelia Mika.
Tuż przy scenie odbywały się warsztaty plastyczne, z których uczestnicy wracali z kolorowymi tatuażami a także własnoręcznie wykonanymi piłeczkami antystresowymi i ekoludkami. Barwne stoisko promocyjne KOK chętnie odwiedzali zarówno dorośli, jak i dzieci, by przyjrzeć się pracom wykonanym przez wychowanków Kobierzyckiego Ośrodka Kultury, zapoznać się z nowymi sekcjami zajęć, odebrać zaproszenia na nadchodzące wydarzenia kulturalne, a także zapisać się do grona czytelników filii bibliotecznej w Bielanach Wrocławskich.

 Anita Kruczykowska