Grudzień to niezwykły czas, pełen magii, ciepła i rodzinnej atmosfery. To także czas, kiedy z niecierpliwością oczekujemy na Święta Bożego Narodzenia. Świąteczna aura już zagościła w Kobierzycach. Wszystko to za sprawą zimowego festynu, który odbył się w dniach 7-8.12.2018 r. W piątkowy wieczór, ciepłym blaskiem rozbłysła choinka przy hali sportowo-widowiskowej im. Adama Wójcika w Kobierzycach. Przy dźwiękach kolęd przygrywanych przez orkiestrę dętą KOK, wójt gminy Kobierzyce Ryszard Pacholik wraz z przewodniczącą rady gminy Elżbietą Regulską zapalili symboliczne światełka na świątecznym drzewku.
Część artystyczną otworzył chór dziecięcy „Insieme”, który wykonał m.in. „Hymn III Tysiąclecia” i kolędę „Gore gwiazda”. Po prezentacji dzieci na scenie pojawił się zespół „Jarzębina”, którego pozytywna energia płynąca z muzyki udziela się wszystkim słuchaczom.
Punktem kulminacyjnym pierwszego dnia festynu świątecznego był koncert „12 życzeń” Aleksandry Szwed & The CzadMakers, podczas którego mogliśmy usłyszeć znane i lubiane utwory w nowych aranżacjach, wśród których znalazły się m.in. „Na całej połaci śnieg”, „All I want for Christmas is you” i „Last Christmas”. Dodatkową niespodzianką był wspólny występ artystów i naszych młodych chórzystów. To wyjątkowe przeżycie dla chóru „Insieme”, które niewątpliwie na długo pozostanie w sercach młodych śpiewaków.
Drugi dzień festynu obfitował w moc atrakcji zarówno sportowych, jak i kulturalnych. Nie zabrakło miasteczka rodzinnego, kącika malucha, dmuchanych zamków, stanowiska tatuaży i malowania twarzy, a także Mikołaja i jego pomocników. Odbyły się również wokalne i taneczne popisy wychowanków KOK. Zaśpiewali młodzi chórzyści z Wysokiej, a grupy „Misiaki”, „Bang Bang” oraz „Yo yo” zaprezentowały nowe układy choreograficzne. Ogromną popularnością cieszyły się warsztaty świąteczne, prowadzone przez opiekunów świetlic profilaktyki środowiskowej. Uśmiechnięte twarze rodziców i dzieci dały nam największą satysfakcję. Cieszymy się, że festyn spotkał się z tak wielkim zainteresowaniem zarówno tych małych, jak i tych dużych mieszkańców gminy.

Anita Kruczykowska