Gmina Kobierzyce – Moja Mała Ojczyzna

Po raz czwarty Kobierzycki Ośrodek Kultury zaprosił młodzież ze szkół gminy Kobierzyce do udziału w konkursie wiedzy „Gmina Kobierzyce – Moja Mała Ojczyzna”. Głównym jego celem jest kształtowanie tożsamości regionalnej i pobudzenie zainteresowania własnym środowiskiem, a także ocalenie od zapomnienia miejsc charakterystycznych dla regionu, z ukazaniem wartości jakie w nich tkwią. Inicjatorką konkursu jest Joanna Szymkowska – historyk.

 

W konkursie, który odbył się 29 maja 2019 roku w sali widowiskowej KOK, wzięły udział drużyny z klas VII, VIII i klas III gimnazjum reprezentując szkoły z Pustkowa Wilczkowskiego, Pustkowa Żurawskiego, Bielan Wrocławskich, Tyńca Małego i Kobierzyc. Młodych uczestników oceniało jury w składzie: Grażyna Ćwiąkalska-Wasilkowska, Aleksandra Miller, Stefania Wiatroszak, Elżbieta Regulska, Marta Puć-Patryło. Konkurs składał się z 5 etapów: zadania testowego, zadania z mapą, ze strategii, monografii oraz zadania przy mapie. A oto wyniki:

I miejsce – drużyna z gimnazjum w Bielanach Wrocławskich – 73,5 pkt

II miejsce – drużyna ze szkoły podstawowej (klasa VII) w Kobierzycach z kl. VII –73 pkt

III miejsce – drużyna ze szkoły podstawowej (klasa VIII) w Pustkowie Wilczkowskim – 72,5 pkt

Maksymalna liczba punktów – 74

Serdeczne podziękowania należą się nauczycielom, którzy przygotowali swoich podopiecznych do konkursu: Grażynie Ćwiąkalskiej-Wasilkowskiej, Agnieszce Snelli, Danucie Kubiak, Piotrowi Burakowi, Jolancie Puszyńskiej i Marcinowi Wolnemu.