W święto Trzech Króli, 6 stycznia 2019 r. w Hali Sportowo-Widowiskowej im. Adama Wójcika w Kobierzycach odbył się koncert kolęd, pastorałek i piosenek zimowych „Hej kolęda, kolęda”. Na scenie zaprezentowali się wychowankowie Kobierzyckiego Ośrodka Kultury.

Koncert rozpoczął się prezentacją zespołu No Name (Marcela Dul, Milena Sikora, Kornelia Mika i Zuzanna Iwańska), który wykonał „Merry Christmas”, „Santa Baby” i „Gore gwiazda Jezusowi”. Warto dodać, że w grudniu 2018 roku dziewczęta wzięły udział w XXIX Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Super Mikrofon Radia Jard” i zajęły II miejsce w kategorii zespołów. Ostatni utwór zespół wykonał w towarzystwie młodszych wokalistek KOK, które rozwijają swoje wokalne zdolności pod okiem instruktorki Lili Reszke. Dzieci wykonały kolędę „Przybieżeli do Betlejem” oraz pastorałkę „Niezwykła noc”.
Następnie na scenę wkroczył reprezentacyjny chór dziecięcy działający przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wysokiej. Przy akompaniamencie Agnieszki Rubachy i pod dyrekcją Natalii Wyszyńskiej chórzyści zaśpiewali znane wszystkim gościom polskie kolędy. Wystąpił również chór dziecięcy Insieme, prowadzony przez Aleksandrę Tarnowską śpiewając m.in. „Gaudeamus hodie”, „Rozkołysz pieśnią świat”.
Zwieńczeniem kolędowania był występ folklorystycznego zespołu Jarzębina, który w wokalno-instrumentalnym brzmieniu wykonał „Dnia jednego o północy”, „Na świat w szczerym polu”, „Nad Betlejem w ciemną noc”, „Mizerna, cicha” oraz autorki utwór „Pasterka”.

Anita Kruczykowska