Jak urodziny to balony, prezenty i przede wszystkim goście, goście, goście! Tak też było w Kobierzycach podczas jubileuszu 35-lecia Kobierzyckiego Ośrodka Kultury, który odbył się 13 maja 2018 roku w hali sportowo-widowiskowej KOSiR.

W niedzielne popołudnie na trybunach hali zasiedli mieszkańcy gminy Kobierzyce, których zaprosiliśmy na wyjątkowe widowisko. Do grona naszych gości dołączyli przedstawiciele władz gminy z wójtem Ryszardem Pacholikiem na czele oraz zastępcą przewodniczącej Rady Gminy Henrykiem Łoposzko, a ponadto przedstawiciele 31. Dolnośląskiego Batalionu Radiotechnicznego, dyrektorzy szkół, dzieci i rodzice. Niezmiernie miło było także gościć pierwszego dyrektora kobierzyckiej instytucji kultury – Bogdana Genderkę.
Na początku „artystycznej wyprawy w przeszłość” zaprosiliśmy gości do obejrzenia prezentacji multimedialnej, która przypomniała, jak 35 lat temu mieszkańcy Kobierzyc bawili się podczas dożynek, jakie gwiazdy podbijały wówczas polską estradę – jednym zdaniem „Od GOK-u do KOK-u”.
Największą niespodzianką okazał się program artystyczno-kabaretowy, przygotowany wspólnie przez pracowników KOK i KOSiR, instruktorów oraz uczestników zajęć oferowanych przez instytucję kultury oraz sportu. W humorystyczny sposób zaprezentowały się niemal wszystkie sekcje, w tym m.in. wokalne, taneczne, instrumentalne i sportowe. Zwieńczeniem programu była wspólnie wykonana piosenka z serialu „40-latek”, której słowa przystosowano do jubileuszu ośrodka kultury.
Pragniemy serdecznie podziękować naszym przyjaciołom z Kobierzyckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na czele z dyrektor Mają Muszyńską, na których zawsze możemy polegać, i którzy przez wiele lat byli częścią Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Kobierzycach. Dzisiaj, jako odrębna jednostka, są dla nas nieocenionym wsparciem i partnerem kroczącym ramię w ramię.
Wspólnie tworzymy zgrany, kulturalno-sportowy duet! Dziękujemy Wam drodzy rodzice i dzieci za zaufanie, jakim darzycie kobierzycką instytucję kultury od 35 lat! Cytując  Marię Bokun – dyrektorkę Kobierzyckiego Ośrodka Kultury: „To my dla Was i Wy dla nas tutaj jesteśmy – razem tworzymy coś wspaniałego, pięknego”.

Jubileusz 35-lecia Kobierzyckiego Ośrodka Kultury, 13 maja 2018, g. 16.00, Hala Sportowo-Widowiskowa im. Adama Wójcika w Kobierzycach.

Scenariusz i reżyseria:
Lila Reszke
Koordynator muzyczny:
Dariusz Samerdak
Aktorzy:
Tomasz Bykowski, Agnieszka Faściszewska, Dorota Fąfara, Anita Kruczykowska, Aleksandra Rachwał, Sebastian Raś, Sebastian Słobodzian (KOSiR), Dawid Sroka, Joanna Szymkowska, Damian Szwed
Przygotowanie grup tanecznych sekcji:
TF TF CREW (Misiaki CREW, Bang Bang CREW, High Five CREW, Yoyo CREW) – Agata Kostrzewa-Mazurek
Przygotowanie sekcji tańca towarzyskiego:
Łukasz Cichowski
Przygotowanie zespołów:
No Name (Zuzanna Iwańska, Kornelia Mika, Milena Sikora, Marcela Dul) – Lila Reszke
Jarzębina, Kabaret „Teściowa” i Orkiestra Dęta – Tomasz Bykowski
Reprezentacyjny Chór Dziecięcy KOK (sekcje Bielany Wrocławskie, Wysoka, Kobierzyce) – Aleksandra Tarnowska, Natalia Wyszyńska
Sekcja Karate SHINKYOKUSHIN KOSIR Kobierzyce – Dariusz Kwiecień
Lektor:
Izabella Starzec-Kosowska
Przygotowanie prezentacji audiowizualnej:
Izabella Starzec-Kosowska
Nagłośnienie i oświetlenie:
PogoArt Sławomir Pogorzała
Telebim:
Chart Elektronik Artur Chrzanowski