KOKtajl Planszowy, czyli  festiwal gier planszowych, odbył się po raz pierwszy 14 kwietnia 2018 roku w Bielanach Wrocławskich – w Obiekcie Wielofunkcyjnym. Z ogromną satysfakcją stwierdzamy, że nowa impreza Kobierzyckiego Ośrodka Kultury cieszyła się dużym powodzeniem. Dość powiedzieć, że udział w niej wzięło około 90 osób i to nie tylko z terenu naszej gminy, ale także z Wrocławia i ościennych miejscowości. Może dlatego, że KOKtajl był otwarty dla wszystkich. Można było przyjechać samemu lub ze znajomymi, czy rodziną i uczestniczyć w planszowych rozgrywkach od godziny 13.00 aż do północy!
Na sali panował gwar – czuć było dobrą atmosferę zabawy i rywalizacji w planszowych, czy karcianych zmaganiach. Chętni wypożyczali gry udostępnione (za co serdecznie raz jeszcze dziękujemy!) przez sklep Gracula (Centrum Handlowe Gaj, Wrocław, ul. Świeradowska 70, stoisko 105) oraz Ostrowplansze, czyli inicjatywę zrzeszającą mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego w Ostrowskim Centrum Kultury. Przedstawiciele tych placówek dyżurowali przy wypożyczalni gier pomagając zainteresowanym w ich wyborze, a także tłumacząc zasady poszczególnych planszówek. Co ciekawe, w czasie trwania festiwalu zostały przeprowadzone eliminacje do mistrzostw Polski w grę „Potwory w Tokio” wydawnictwa Egmont oraz eliminacje w grę „Ice cool” wydawnictwa Rebel.
Opiekę nad uczestnikami sprawowali także wolontariusze, którzy przeprowadzali turnieje. Interesujące nagrody sprawiły, że te rozgrywki cieszyły się największym zainteresowaniem – zwłaszcza ze strony najmłodszych. Dbając o naszych gości przygotowaliśmy poczęstunki w postaci napojów i przepysznych drożdżówek oraz pączków. Wiadomo – nie tylko samymi grami człowiek żyje…