Serdecznie zapraszamy na Koncert Moniuszkowski w 200. rocznicę urodzin kompozytora 15.11.2019 o g. 16.30. W programie piękne arie i pieśni, a wśród nich: „Swaty”, „Dziad i baba”, recytatyw i dumka Zosi „Okropny ten poranek” z opery „Flis”, „Stary kapral”, „Powrót wiosny”, aria Skołuby „Ten zegar stary” z opery „Straszny dwór”. Wystąpią Magda Górniak (sopran), Jarosław Zawartko (bas-baryton), Katarzyna Neugebauer (akompaniament).

Magda Górniak

Absolwentka PSM im. L. Różyckiego w Gliwicach (fortepian i śpiew). Obecnie studentka Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie śpiewu solowego Agaty Młynarskiej-Klonowskiej. Od roku 2019 jest uczestniczką Programu Kształcenia Młodych Talentów – Akademii Operowej, gdzie doskonali warsztat wokalny pod okiem wybitnych pedagogów, m.in. Izabeli Kłosińskiej i Olgi Pasiecznik. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, rektora macierzystej uczelni, Prezydenta Miasta Gliwice oraz Prezydenta Miasta Wrocławia. Laureatka konkursów wokalnych. Zdobyła m.in. I miejsce na 23. Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. M. Schneidera-Trnavsky’ego w Trnavie (2019), I miejsce na VI Konkursie Wokalnym im. Jana, Edwarda i Józefiny Reszków w Częstochowie (2019), II miejsce oraz nagrodę specjalną w I Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. Haliny Słonickiej w Suwałkach (2018).  Występowała podczas festiwali, dwukrotnie odbyła tournée z zespołem Mozarteum w ramach festiwalu muzyki barokowej Musique Baroque d’Auvergne we Francji (2014, 2016). Od 2017 roku współpracuje z agencją muzyczną ProMusica.

Jarosław Zawartko

Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu na wydziale Wokalno-Aktorskim. Po ukończeniu uczelni współpracował z Teatrem Eksperymentalnym „Kompania Teatru Muzykalnego” Lecha Terpiłowskiego oraz Teatrem Współczesnym we Wrocławiu. Od 1990 roku jako solista operowy współpracuje z Agencją ProMusica we Wrocławiu. W 1993 założył własną Agencję Artystyczną Jama-Art. Organizuje koncerty muzyki jazzowej, rozrywkowej i klasycznej. Śpiewa zarówno muzykę rozrywkową, swingową, jak i klasyczną. Koncertował w większości krajów Europy oraz w 16 stanach USA. Wyreżyserował jubileusz 30-lecia zespołu „Sami Swoi” (1998), jubileusz 35-lecia znanego parodysty i satyryka Bolesława Gromnickiego w Teatrze Polskim we Wrocławiu (2000), studenckie przedstawienie operowe „Włoszka w Algierze” G. Rossiniego (2001). Autor scenariusza i reżyser przedstawienia muzycznego „Wspomnienia aktora” (2015).Współpracował jako wokalista z Sami Swoi Orchestra, Jazz Day Orchestra, Andrzej Michalak Quartet. Jako solista-śpiewak koncertował w największych salach i filharmoniach Europy: Beethoven Halle, Filharmonia Monachijska, Filharmonia Berlińska, CCH Hamburg, Teatr Maestranza w Sewilli i wielu innych.

Katarzyna Neugebauer

Pianistka, absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu (2007). Jako solistka miała okazję występować z wybitnymi dyrygentami: Jackiem Kaspszykiem, Antonim Witem oraz Adamem Klockiem z towarzyszeniem orkiestr Filharmonii Wrocławskiej, Poznańskiej i Kaliskiej. Podczas studiów swoje zainteresowania skierowała w stronę muzyki kameralnej. Nawiązana współpraca ze skrzypkiem Bartoszem Bokunem zaowocowała wydaniem w 2009 roku pierwszej jej płyty – Duo4U. Ma w dorobku wiele prawykonań utworów współczesnych kompozytorów, Współpracuje z chórem NFM jako akompaniator i korepetytor, z festiwalem Wratislawia Cantans, ogólnopolskimi i międzynarodowymi konkursami wokalnymi oraz kursami mistrzowskimi. W latach 2012-2015 była korepetytorem solistów w Operze Wrocławskiej, pracując przy kilkunastu produkcjach operowych. Od 2007 roku pracuje jako akompaniator we wrocławskiej Akademii Muzycznej. W 2014 roku wraz z wiolonczelistką Urszulą Kopijkowską zawiązały duet, który koncertuje w kraju i zagranicą.