Środa 20 czerwca 2018 r. w Kobierzyckim Ośrodku Kultury rozpoczęła się niezwykłym spotkaniem, podczas którego naszych gości odwiedził… prawdziwy Kopciuszek!Stowarzyszenie Miłośników Krzyżowic pod czujnym okiem Stefanii Wiatroszak przygotowało spektakl na podstawie bajki Jana Brzechwy. Tak oto sala widowiskowa KOK zamieniła się w przepiękny pałac, w którym oczywiście nie mogło zabraknąć króla i królowej, dam dworu, złej macochy i księcia czekającego na tę jedyną wybrankę.

Na widowni zasiadły przedszkolaki z Kobierzyc, maluszki ze świetlicy edukacyjnej opieki wychowawczej z Tyńca nad Ślęzą a ponadto uczniowie z Pustkowa Żurawskiego oraz mieszkańcy Kobierzyc ze swoimi dziećmi i wnukami. Aktorską obsadę wsparł Mariusz Węgłowski – mieszkaniec gminy Kobierzyce, znany m.in. z serialu „Policjantki i policjanci”.
Wytworny wystrój, profesjonalne kostiumy i wspaniała gra aktorska sprawiły, że publiczność gromkimi brawami nagradzała występujących.
Dzieci ochoczo wspierały Kopciuszka. Małe i te nieco większe damy siedzące wśród publiczności także wzięły udział w przedstawieniu, kiedy ochmistrz sprawdzał, czy aby zgubiony na balu przez Kopciuszka pantofelek nie należy do którejś z nich.

Anita Kruczykowska