Tuż po zakończeniu roku szkolnego w ośrodku kultury w Kobierzycach odbyły się po raz piąty warsztaty wakacyjne. W tym letnim wypoczynku wzięło udział 270 dzieci ze szkół podstawowych, klas I-VI, z terenu gminy Kobierzyce. Odbyły się trzy turnusy.

Dzieci uczestniczyły w wielu atrakcjach. Część z nich stanowiły zajęcia warsztatowe rozwijające rożne umiejętności – głównie plastyczne. Popularnością cieszyły się wszelkie glutki i żelki podczas warsztatów chemicznych, lepienie gliny na warsztatach ceramicznych. Nowością było zdobienie materiałów. Dzieci otrzymały worko-plecaczki z naturalnej tkaniny, które własnoręcznie ozdabiały specjalnymi farbkami do tkanin i markerami. Były też zabawy w tworzeniu własnych planszówek.

Po obiedzie bawiono się w hali KOSiR-u, gdzie najwięcej uciechy miały dzieci z zabawy na dmuchańcach i podczas aktywności rekreacyjnych. Zorganizowano również wycieczki: do Loopy’s World i wioski indiańskiej w Bielanach Wrocławskich oraz parku linowego we Wrocławiu.

Ostatni dzień kolonii wypełniała całodniowa wycieczka do Krasiejowa na Opolszczyźnie, gdzie znajduje się park dinozaurów. Można było pojeździć po całym terenie kolejką, zobaczyć  oceanarium z komputerowo generowanymi rybami i ssakami morskimi, a także pobawić się w wesołym miasteczku.

Dzieci miały zapewnioną fachową opiekę wychowawców, opiekę medyczną i posiłki.

 

Izabella Starzec-Kosowska