Dnia 5 października 2019 r. odbyła się ogólnopolska, wieczorno-nocna impreza „Noc bibliotek”, promująca czytelnictwo, w której wzięło udział 1761 bibliotek z Polski i zagranicy. Do akcji przyłączyła się także biblioteka w Tyńcu Małym, która przygotowała dla uczestników wiele atrakcji.

Oficjalne otwarcie odbyło się o godzinie 19.00. Organizatorzy przygotowali transmisję otwarcia imprezy prowadzoną przez kabaret „Hrabi”. Pierwszą z przygotowanych atrakcji był wykład pt. „Historia wielkich wydawnictw komiksowych” oraz nocna czytelnia komiksu. Podczas wykładu uczestnicy mogli się dowiedzieć o historii rynku komiksowego na przestrzeni ponad 80 lat.  Opowieść została przedstawiona przez pryzmat największych amerykańskich wydawnictw, tj. Marvel Comics, DC Comics oraz Image Comics, których walka o czytelnika trwa do dzisiaj. Zapraszamy do naszej biblioteki, gdzie można odwiedzić rozwijający się dział książek o historii komiksu.
Kolejną atrakcją był escape room dla dzieci. Uwięzieni w bibliotece przez złą organizację niszczycieli książek, uczestnicy musieli ocalić uwięzionego strażnika biblioteki, przeprawiając się przez zagadki i wyzwania. Kiedy dzieciaki były zajęte ratowaniem strażnika, pozostali uczestnicy „Nocy” zostali zaproszeni do pracowni ceramicznej, gdzie pod okiem instruktora mogli stworzyć własny kubek jako pamiątkę z wydarzenia.
Po zakończonych warsztatach odbył się nocny turniej gier planszowych. Do wyboru było wiele ciekawych gier dla dzieci i dorosłych. Odbył się także pokaz filmu „Ptyś i Bill” w reż. A. Charolta i F. Magniera, nakręcony na podstawie serii komiksów klasyka gatunku – Jeana Roby, do którego dostęp zapewnili organizatorzy akcji.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału w kolejnych spotkaniach bibliotecznych w naszych filiach.