W sobotę 22 czerwca 2019 r. w obiekcie KOK w Pustkowie Żurawskim odbyła się impreza zorganizowana przez Bibliotekę Publiczną w Kobierzycach wraz z podległymi jej filiami przy współudziale świetlic profilaktyki środowiskowej z naszej gminy. Okazją do wspólnej zabawy była zbliżająca się Noc Kupały. Na imprezę zostały zaproszone dzieci uczestniczące w zajęciach świetlic profilaktycznych, mali czytelnicy naszych bibliotek oraz dzieci z Pustkowa Żurawskiego i okolic, które w tym dniu zechciały bawić się wspólnie z nami.

O godzinie 18:00 dzieciaki przybyły autokarami na miejsce, by cieszyć się przygotowanymi atrakcjami. Na uczestników czekały warsztaty m.in. wyplatania wianków, robienia butonów czy też kolorowych gniotków oraz miejsce do malowania twarzy i wyplatania warkoczyków. Po twórczej zabawie każdy mógł poskakać na przygotowanych dmuchańcach i skakańcach oraz wziąć udział w konkursach sportowych i czytelniczych, a także w zabawach prowadzonych przez animatorów. Odwiedzili nas także strażacy, którzy zabezpieczali teren przed wieczorną niespodzianką. Dzieci chętnie korzystały z ich towarzystwa przyglądając się wyposażeniu wozu strażackiego. Po wielu atrakcjach mogli usiąść przy ognisku, gdzie wspólnie z organizatorami imprezy upiekli kiełbaski. Wielki finał wieczoru wywołał zachwyt wśród wszystkich uczestników. Naszą niespodzianką były ledowe balony, które jako nasze świetliki dzieci wypuściły do nieba.

Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach bibliotecznych. Tradycyjnie zapraszamy do odwiedzania naszych bibliotek i korzystania z ich zasobów. Kobierzycki Ośrodek Kultury serdecznie dziękuje Ochotniczej Straży Pożarnej z Pustkowa Żurawskiego za pomoc przy organizacji spotkania.

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie 2019.06.22_Noc Kupaly 10.JPGKliknij, aby powiększyć zdjęcie 2019.06.22_Noc Kupaly 10.JPGKliknij, aby powiększyć zdjęcie 2019.06.22_Noc Kupaly 10.JPGKliknij, aby powiększyć zdjęcie 2019.06.22_Noc Kupaly 10.JPG