Biblioteka KOK w Kobierzycach oraz jej filie zaprosiły 27 kwietnia 2018 roku po raz kolejny swoich małych czytelników w magiczną podróż śladami baśni Hansa Chrystiana Andersena. Baśń o „Dzielnym ołowianym żołnierzu” wprowadziła wszystkich w nieco militarny nastrój, a wojskowe berety z orzełkami dopełniły całości. O godz. 18:00 wszystkie dzieci wraz z opiekunami udały się przed wejście główne KOK, aby przywitać zaproszonego specjalnie na tę okoliczność pana Andersena.
W tym roku nasz gość przybył bajkową ciuchcią, do której zaprosił wszystkich oczekujących. Ruszył wesoły pociąg ulicami Kobierzyc, a jego pasażerowie ze śpiewem na ustach pozdrawiali mijanych przechodniów. Wycieczka zakończyła się w parku przed Urzędem Gminy Kobierzyce, aby tradycyjnie zasadzić andersenowskie drzewko.
To był dopiero początek niespodzianek, które przygotowaliśmy. Na parkingu przed UGK czekał autokar, który zawiózł nas do miejscowości Rolantowice, gdzie na terenie piaskowni znajdują się pojazdy Stowarzyszenia Miłośników Pojazdów Militarnych i Historii „Twierdza Wrocław”. Dzięki uprzejmości stowarzyszenia dzieci mogły obejrzeć wojskowe pojazdy, posłuchać jak pracują, zajrzeć do środka. Śmiechom i pokrzykiwaniom nie było końca. Wieczór zakończyło ognisko, pieczenie kiełbasek i śpiewy.

Danuta Krynicka