Pomimo wolnego czasu jaki kojarzy nam się z wakacjami, w Kobierzyckim Ośrodku Kultury praca uczestniczek – wokalu rozrywkowego – nabrała większego tempa. Ostatnie dni przygotowań do występu na międzynarodowej scenie okazały się bardzo owocne!
Nasz zespół No Name w składzie: Marcela Dul, Zuzanna Iwańska, Kornelia Mika, Milena Sikora kilkakrotnie zdobywał nominacje do wzięcia udziału w Międzynarodowych Festiwalach w Bułgarii i we Włoszech. W roku 2017, po otrzymaniu kolejnej nominacji na Festiwalu Piosenki – Super Mikrofon Radia Jard w Białymstoku, dyrektorka Kobierzyckiego Ośrodka Kultury Maria Bokun  podjęła ostateczne kroki, dzięki którym udało się zrealizować marzenie naszych artystek.
Zarówno wymieniony zespół jak i inne wokalistki naszego ośrodka miały możliwość prezentacji swoich umiejętności na międzynarodowej scenie we Włoszech.
W dniach 30 czerwca – 6 lipca podczas Międzynarodowego Festiwalu Sztuki „Magia Italiana 2018” organizowanego w Rimini nasza ekipa reprezentowała Kobierzycki Ośrodek Kultury w różnych kategoriach: zespoły, duety i soliści. A oto rezultaty:

  1. Zespół No Name – I miejsce
  2. Duet – III miejsce (Kornelia Mika, Milena Sikora)
  3. Soliści: Marcela Dul, Kornelia Mika, Milena Sikora – ex aequo III miejsce
  4. Soliści w grupie starszej: Agnieszka Faściszewska, Klaudia Posiła – ex aequo II miejsce
  5. Soliści w grupie starszej: Anita Kruczykowska – III miejsce

Cała wokalna ekipa dzięki swojemu ogromnemu zaangażowaniu i  systematycznej pracy zasługuje na wyrazy uznania i podziękowanie za reprezentowanie naszego KOK-u na tak wysokim poziomie. Trzymamy kciuki i czekamy na dalsze sukcesy!

Lila Reszke