Rok 2018 w Kobierzyckim Ośrodku Kultury był  wyjątkowy, pełen różnorodnych wydarzeń kulturalnych, wśród których istotne miejsce zajął jubileusz naszej instytucji. Kto by pomyślał, że minęło już 35 lat? Ten wyjątkowy dzień był swego rodzaju humorystyczną „podróżą w czasie”. Program artystyczny przygotowany wspólnie przez pracowników, instruktorów i wychowanków KOK i KOSiR, w zabawny sposób przypomniał nam najważniejsze wydarzenia z historii ośrodka kultury.
Równie ważnym wydarzeniem dla lokalnej społeczności były dożynki gminne 2018 – czyli kobierzyckie święto plonów – zwieńczenie całorocznej, ciężkiej pracy w gospodarstwach. Pierwszy dzień dożynek rozpoczął IX Festiwal Kultury Ludowej, podczas którego prezentowały się zespoły folklorystyczne nie tylko z Dolnego Śląska a ukoronowaniem był koncert Kayah, który zgromadził przed sceną wielu sympatyków artystki.
Wakacje były także pracowite dla wokalistek KOK, które reprezentowały Kobierzyce podczas  Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Magia Italiana 2018 organizowanego we włoskim Rimini. Cała grupa z Kobierzyc, startująca w kategoriach: zespoły, duety, soliści – podbiła serca jury i wróciła ze słonecznej Italii ze spektakularnymi sukcesami, m.in. z I miejscem dla zespołu No Name.
Najważniejsze święto nie tylko dla mieszkańców naszej gminy, ale także dla wszystkich Polaków, miało miejsce w 11 listopada, gdy uroczyście obchodziliśmy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W gminnych uroczystościach wzięli udział reprezentanci władz gminy z wójtem Ryszardem Pacholikiem na czele, delegacja Rady gminy, Związku Sybiraków Koła Terenowego w Kobierzycach, Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych,  31. Dolnośląskiego Batalionu Radiotechnicznego we Wrocławiu, Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i Chorych, jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z Kobierzyc, Pustkowa Wilczkowskiego, Pustkowa Żurawskiego oraz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, 13. drużyny harcerskiej „Morowa trzynastka” hufca Kąty Wrocławskie działającej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wysokiej, a ponadto delegacje ze szkół w Kobierzycach, Bielanach Wrocławskich, Pustkowie Żurawskim, Pustkowie Wilczkowskim, Wysokiej i Tyńcu Małym.
Zwieńczeniem wydarzeń kulturalnych roku 2018 był dwudniowy festyn zimowy, który wprowadził magiczną atmosferę zbliżających się świąt. W piątek 7.12.2018 r. ciepłym blaskiem rozbłysła kobierzycka choinka. Za sprawą orkiestry dętej i zespołu Jarzębina, dźwiękami kolęd rozbrzmiała hala sportowo-widowiskowa. W naszej pamięci na długo pozostanie wspaniały koncert Aleksandry Szwed & The CzadMakers, podczas którego na scenie z artystami wystąpił chór dziecięcy Insieme. Drugi dzień festynu obfitował w moc atrakcji, zarówno sportowych, jak i kulturalnych. Nie zabrakło miasteczka rodzinnego, kącika malucha, dmuchanych zamków a także Mikołaja i jego pomocników. Odbyły się również wokalne i taneczne popisy wychowanków KOK. Zaśpiewali młodzi chórzyści z Wysokiej, a grupy Misiaki, Bang Bang oraz Yo yo zaprezentowały nowe układy choreograficzne. Ogromną popularnością cieszyły się warsztaty świąteczne, prowadzone przez opiekunów świetlic profilaktyki środowiskowej. Uśmiechnięte twarze rodziców i dzieci dały nam największą satysfakcję. Cieszymy się, że festyn spotkał się z tak wielkim zainteresowaniem zarówno tych małych, jak i tych dużych mieszkańców gminy.
Wydarzenia kulturalne zamyka piękna karta sukcesów! Po raz kolejny wokalistki KOK zyskały uznanie jury podczas XXIX Międzynarodowego Festiwalu Piosenki SUPER MIKROFON RADIA JARD w Białymstoku. Każda z dziewcząt wróciła z miejscem na podium bądź wyróżnieniem. Zespół No Name otrzymał nominację do udziału w Eurofestiwalach 2019.

Anita Kruczykowska