Choć pierwszy weekend lata nie rozpieszczał pogodą, zespoły foklorystyczne biorące udział w I Przeglądzie Zespołów w Ślęzie (23.06) stawiły się prawie w komplecie. Były to: Rozmaryn (Sobótka), Siwy Włos (Piława Górna), Uśmiech oraz Różyczki (Dobroszyce), Olbrachtowiczanki, Grodzianie (Niemcza), Czerwone Róże (Dobromierz), Złotokłose (Kondratowice), Listek Koniczyny (Mietków), Kostomłocianie, Aster (Domasław), Porębiok (Oława), Żarki (Żarki Średnie) i Jarzębina z Kobierzyc.

Mieniące się kolorami tęczy stroje ludowe dodawały występom pięknych barw. Zespoły wykonywały po trzy utwory a po zakończonej prezentacji otrzymywały pamiątkowy puchar. Gdy nadszedł moment wyboru najlepszego z nich największą liczbę głosów uzyskały dzieci z Dobroszyc, czyli urocze Różyczki. Wniosły one do przeglądu powiew świeżości, radosnej młodości i niewątpliwie dzięki nim można mieć nadzieję na kontynuację tradycji wykonywania repertuaru ludowego. Dwa drugie miejsca przypadły Grodzianom i Jarzębinie, trzecie – Złotokłosym.
W przestrzeń świetnie wkomponowały się również plecione na miejscu wianki ze świeżych kwiatów i roślin rwanych na łące ślęzańskiej terenu rekreacyjnego przy rzece. Cieszyły się one ogromnym wzięciem, dodając urody każdej kobiecie.
Imprezę organizowali: sołtys, rada sołecka wsi oraz Kobierzycki Ośrodek Kultury.

Izabella Starzec-Kosowska