Tak właśnie było na sobotnim III Festynie Świątecznym (7 grudnia 2019) zorganizowanym przez Kobierzycki Ośrodek Kultury w Hali Sportowo-Widowiskowej im. Adama Wójcika.

Od g. 15.00 zaczęli napływać chętni do uczestniczenia w warsztatach i innych rozrywkach. Festyn miał zdecydowanie rodzinny charakter. Można było skorzystać z propozycji stworzenia własnoręcznie różnych świątecznych ozdób – wianków, stroików. Dzieci chętnie zasiadały do pomalowania buziek a dziewczynki do plecenia kolorowych warkoczyków. Młodsi rozrabiali na dmuchańcach, nieco starsi brali udział w rozgrywkach sportowych przygotowanych przez KOSiR. Animatorka zachęcała dzieci do wspólnych aktywności i zabaw. Można było ostemplować kartkę u „prawdziwego” św. Mikołaja, który również chętnie pozował do wspólnych zdjęć. Halę zdobiły przystrojone choinki, złoty renifer a na ścianach granatowe szarfy z gwiazdkami.
Stoisko promocyjne KOK-u zapraszało najmłodszych do zakręcenia kołem fortuny i wylosowania różnych gadżetów. Każdy chętny dostał jakiś miły drobiazg na pamiątkę. Była także część ekspozycyjna, gdzie m.in. prezentowały swoje rzemieślnicze i kulinarne dokonania panie z kół gospodyń wiejskich oraz inni wystawcy.
Artystycznie urozmaiciły festyn występy podopiecznych Kobierzyckiego Ośrodka Kultury, a wśród nich formacje taneczne dzieci i młodzieży: grupa z Akademii Malucha, hip-hopowa 7-10 lat i powyżej 11 lat (przygotowanie: Angelika Toborek) a ponadto Misiaki, Bang Bang, High Five (przygotowanie: Małgorzata Żamojcin).
Z wokalistek zaprezentowały się wychowanki Lili Reszke: Weronika Korkuś i Hania Filosek („Gdy się Chrystus rodzi”), Ola Smoła i Zuzia Walczak („Gdy śliczna Panna”), Wiktoria Węgłowska, Amelia Maleszko i Ilona Krawczyk („Pójdźmy wszyscy do stajenki”), Julia Wójtowicz i Nina Gałdy („Przybieżeli do Betlejem), Liwia Trzósło („Kolędnicy wędrownicy”), zespół Just Be (Natalia Szydełko, Ola Krzesłowska, Kamila Kuriata, Wiktoria Kozera).
Festyn świąteczny zakończył pokaz fajerwerków.
Już dzisiaj możemy się cieszyć na kolejną, przyszłoroczną zabawę, która – jak widać było w sobotę 7 grudnia – gromadzi coraz więcej odwiedzających!

Izabella Starzec