OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Była to impreza plenerowa. Typowo późnowiosenna atrakcja w czerwcu dla mieszkańców gminy Kobierzyce. Mająca w sobie cechy rozrywkowe i rekreacyjne. Taka była idea Dni Kobierzyc, które odbywały się w latach 2002-2008 na kobierzyckim stadionie. Zapowiadały lato i czas wakacyjny

Sięgając do kronik Kobierzyckiego Ośrodka Kultury widzimy dużo różnorodnych zdjęć obrazujących charakter tej imprezy – masowej, rodzinnej, towarzyskiej. Wśród atrakcji dla dzieci były wesołe miasteczka, dmuchańce, niekiedy przejażdżki na kucykach i autka na akumulator. Były konkursy samochodowe i nieco wystawców z biżuterią, rękodziełem artystycznym, miodem i innymi drobiazgami. Nie mogło zabraknąć małej gastronomii w postaci gofrów, lodów, waty cukrowej i innych smakołyków. Odbywały się również zabawy sportowe dla całych rodzin.
Rozpoczynano tę imprezę z reguły o g. 14.00 w niedzielne popołudnie. Na dwóch scenach prezentowały się zespoły muzyczne i taneczne Gminnego Centrum Kultury i Sportu. Zorganizowano też dwa większe koncerty: popołudniowy i wieczorny, który był zarezerwowany dla gwiazdy. Podczas Dni Kobierzyc wystąpili m.in. : Budka Suflera, Doda, Perfect, Varius Manx. Zwieńczeniem zabawy były pokazy fajerwerków lub spektakle światła i ognia.
Ostatnie Dni Kobierzyc zbiegły się w czasie z 25-leciem GCKiS.